Język włoski: Italia Mi piace!

Dla zakochanych we Włoszech

Jeśli kochasz Włochy, to nic nie pomoże Ci w ich lepszym zrozumieniu i poznaniu, jak nauczenie się języka włoskiego. Włoski ma wśród Polaków opinię języka łatwego do przyswojenia, warto więc spróbować. Gwarantujemy, że z Italia Mi piace! nauka będzie samą przyjemnością.

Italia mi piace! to nasz najmłodszy magazyn. Długo oczekiwany, pojawił się w styczniu 2014 roku i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dla kogo:
Dla fanów języka włoskiego. Dla osób uczących się samodzielnie oraz na kursach - jako uzupełnienie i poszerzenie programu. Dla wszystkich, którzy uczyli się włoskiego w przeszłości i chcą odświeżyć swoje językowe umiejętności. Dla nauczycieli i lektorów jako materiał urozmaicający zajęcia.

Co w środku:
Artykuły w języku włoskim. Obok każdego artykułu przetłumaczone na język polski słówka/zwroty.
Przy wybranych artykułach kody, dzięki którym można odsłuchać nagrań artykułów (możliwe jest również pobranie nagrań w formie plików MP3).

Spis treści aktualnego numeru oraz wszystkich wydań archiwalnych znajdziesz na stronie magazynu.

Pobierz przykładowy artykuł z magazynu.

Dodatkowo:
Nagrania MP3
Do pobrania ze strony magazynu lub odsłuchania na smartfonie/tablecie. Wybrane teksty zostały przeczytane przez native-speakerów i nagrane. Zobacz instrukcję jak odsłuchać.
Materiały dla nauczycieli
"Il foglio di lavoro" czyli opracowany przez redakcję arkusz pracy do jednego z artykułów. Jest przydatny lektorom i nauczycielom w przeprowadzeniu lekcji na bazie treści z magazynu. Arkusz przygotowany jest tak, aby możliwe było jego kserowanie lub wydruk większej ilości egzemplarzy.
Przy artykule, do którego został opracowany arkusz pracy znajduje się ikonka:

Materiały dla nauczycieli pobierzesz bezpłatnie w formie pliku pdf ze strony magazynu (również do wydań archiwalnych - link przy spisie treści danego numeru).
Konkursy
Zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych przez redakcję (informacje znajdziesz w magazynie oraz na profilu magazynu na Facebooku), dzięki którym podszkolisz swoje umiejętności językowe i masz okazję wygrać nagrody związane z nauką włoskiego.

Działy tematyczne:
Ciekawostki, newsy.
PERSONE E STILI DI VITA: Sylwetki znanych ludzi.
SOCIETÀ: Problematyka społeczna.
CULTURA: Wydarzenia społeczno-kulturalne.
LINGUA: Informacje na temat języka potocznego i formalnego.
LAVORO E INNOVAZIONE: Informacje związane z innowacjami i pracą.
AMBIENTE: Zagadnienia związane ze środowiskiem.
VIAGGIO: Ciekawe miejsca na świecie.
RICETTA: Włoska kuchnia.